Atény a přístav Pireas – den první a druhý – Díl 3

Pokračování článku Doprava po Krétě, auto a rozpočet

Dorazili jsme letadlem do Atén a máme dvě možnosti. Buď jednu noc přespat, nebo se rychle probouchat městem k trajektu a pokračovat v cestě na Krétu. Minimálně doporučuji si město prohlédnout a navštívit pár zajímavých míst v centrum.

Akropolis

Jedním z těch zajímavějších míst je Akropole. Dominanta Atén byla nominována na jeden ze 7mi divů světa a je zapsána v seznamu světového dědictvím UNESCO. Více informací o Akropolis najdete například zde: http://www.athens.cz/akropolis/

AgoraAténská Agora

Agora (trh) byl místem setkání již v dávných dobách. Jednalo se o centrum administrativní, obchodní, politické a panoval zde čilý život. Všechny cesty vedly k tomuto přeplněnému a rušnému místu, kde kdysi Socrates prezentoval svou filozofii. Poblíž jižního vstupu na trh je kostel svatých apoštolů, který byl postaven na počátku 11. století na památku svatého Pavla a jeho učení. Stojí za to podívat se na byzantské fresky uvnitř.

Zeusův ChrámZeusův Chrám

Chrám olympionika Zeus je největší v Řecku. Jeho stavba byla zahájena Peisistratosem v 6. století před Kristem, ale ten ji nedokončil. Různí vůdcové chrám postupně po několik generací dostavovali až byl po více jak 700 letech dokončen.   Památek je v Aténách k vidění opravdu hodně a je jen na vás zda navštívíte některé z místních zahrad, nebo se budete toulat po vykopávkách.

Ubytování v Aténách

Pokud se rozhodnete v Aténách strávit noc a hledáte levné ubytování doporučuji ubytovat se někde na půl cesty mezi přístavem a centrem města poblíž stanice metra. Níže nabízím několik možností, kde se ubytovat.

Další hotely jsou k nalezení na Booking.com. Nabídka je opravdu široká a můžete vybírat z 250 hotelů. Rozhodně nepočítejte s tím, že by jste v Aténách nebo přístavu přespali někde venku. To je asi stejné jako chtít přespat v Praze na ulici 😉

Přístav Pireas (Πειραιάς) den druhý

Do přístavu se dostanete zelenou linkou metra z Atén a konečná zastávka se překvapivě jmenuje Pireas (Πειραιάς). Metro vás vyplivne přímo před mořem a zaparkovanými loděmi. Stačí jen přejít silnici a jste v přístavu. Všude kolem najdete prodejny lístků na trajekty jednotlivých společností. Pokud už máte lístek koupený online, což doporučuj, stačí zamířit k jedné z nich a začít zkoumat nabídku, časy odjezdu a ceny. Máte-li lístky koupené jen se doptejte z kterého mola loď odplouvá, kde ho najede a hurá na Krétu.

Pokračování: Chania, den třetí