Kréta – pláž Rizoskloko, den jedenáctý – Díl 12

Pokračování článku: Pláž a jeskyně Matala

Z Mataly pojedete opravdu dlouho na severní poloostrov Akrotiri a naprosto úchvatnou pláž Rizoskloko. Pozor, cesta bude trvat dlouho (cca 150 km). Z Mataly se vydáte na sever a přejedete ostrov až k většímu městečku Rethymno, tam se napojíte na místní „dálnici“ a vydáte podél pobřeží až k přístavu Souda, kde cesta po Krétě začala. Po cestě doplňte zásoby pro  poslední den na pláži.

Za Soudou to střihněte ostře doprava na poloostrov Akrotiri směrem k letišti. Minete letiště a pojedete k malé vesničce s názvem Akropoli. Po levé straně se tyčí horský masiv Sklopa. Z Akropoli doporučuji cestu nastudovat z Google map ať neodbočíte špatně. Snažte se dostat na cestu, která vás dovede co nejblíže k moři. Jedná se o již notoricky známou prašnou cestu končící takříkajíc nikde. Tam zaparkujete a k pláži už dojedete pěšky, je to cca 400m.

Pláž Rizoskloko je minimálně známá a museli by jste mít opravdu velkou smůlu, aby jste narazili na turistu. Taková tajná pláž a bonbonek na závěr cesty. Zkusete si zadat jméno pláže do vyhledávání Googlu. Nabízí pouze 238 výsledků. Většina z nich jsou fotografie, takže žádné pořádné informace.

Pláž má na šířku pár metrů a snad díky špatné dostupnosti a nic moc velikosti zde budete s největší pravděpodobností úplně sami. Místo je to opravdu nádherné. Posuďte sami z fotografií.

Panoramio Na fotky se vztahují autorská práva jejich vlastníků

Pokračování: Vracíme se do Chanie, přejezd do Atén, závěr