Vracíme se do Chanie, přejezd do Atén, závěr – Díl 13

Pokračování článku: Pláž Rizoskloko

Dvanáctý den naší cesty se vracíme do Chanie. Cesta z Rizoskloko je kraťoučká a měří přibližně 20km. Poslední den před odjezdem zpět do Atén doporučuji strávit opět v Chanii, užít si místní taverny, hospůdky, restaurace a zavzpomínat na jednotlivé pláže.

Případně můžete navštívit ještě nějaké místní památky a pěkně vstřebat poslední paprsky slunce. Ubytování si zajistěte dopředu ještě z domova. Především pokud jedete na Krétu v Květnu/Červnu. Sezona již začíná a může být problém sehnat něco levnějšího přímo na místě.

Auto můžete vrátit při návratu do Chanie, nebo zauvažovat, zda si ho ještě den nenecháte a nedopravíte se s ním do přístavu Souda, kde ho vrátíte.

Přejezd do Atén a návrat domů – den třináctý

Předpokládám že zpáteční lístek na trajekt stále ještě máte a nikde jste ho nevytratili. Z Chanie popojedete autobuse zpět do přístavu Souda, nasednete na trajekt a tradá do Atén. Cestu doporučuji naplánovat tak aby jste se v aténách již nemuseli zdržovat a jen dojeli na letiště a v klidu doletěli domů. Což by měl být den čtrnáctý.

Hotel All-inclusive, nebo Kréta All-inclusive?

Ještě jednou si připomeňme celkové náklady na cestu pro jednotlivé skupiny. Jak je vidět z tabulky níže cena je nejvýhodnější, cestujete-li ve čtyřech. Ve dvou je cena ale skoro stejná a drobný rozdíl dělá především ubytování. Cena za dvoulůžkový pokoj vyjde na osobu trochu dráž než cena za čtyřlůžkový pokoj.

 

Počet osob 1 2 3 4 5
Cena celkem na osobu 21 508 Kč 16 929 Kč 18 754 Kč 16 409 Kč 17 420 Kč

 

Nejlevnější 14ti denní pobyt na Krétě u moře All-inclusive pořídíte momentálně (Březen 2011) za cenu přibližně 21.000 za osobu. Samozřejmě v ceně máte spaní v „luxusním“ hotelu, sterilní a často opakující se stravu bez možnosti výběru a pití co hrdlo ráčí. Celých 14 dní můžete sedět u bazénu a čučet na jednu a tu samou scenérii.

Cesta, kterou jsem zde v 13 dílném seriálnu nastínil není pro každého. Pokud máte děti, pochopitelně hotel s pravidelnou stravou je ta lepší varianta. Pokud děti nemáte a raději cestujete na vlastní pěst s batohem na zádech může vám tento seriál přijít vhod.

S Tobyho cestou se proletíte letadlem, svezete trajektem, podíváte se do Atén, objedete Krétu křížem krážem a navštívíte minimálně 9 úchvatných pláží. K jídlu si dáte co chcete a ne co vám předloží. Cena je o 4000 na osobu levnější. Ty můžete investovat třeba do ubytování chcete-li a přibližujete se All Inclusive zájezdu i pohodlím. Já bych neměnil.

Mapa: Nejlepší pláže Kréty za minimum peněz ke stažení v KML

Panoramio Na fotky se vztahují autorská práva jejich vlastníků